„ZASLOUŽILÝ HASIČ“ PAN KAREL SYSR ST.

V pátek 4. května 2018, přesně na svátek sv. Floriána – patrona hasičů, obdrželi dva členové okresního sdružení nejvyšší vyznamenání SH ČMS titul „Zasloužilý hasič“. Na slavnostním předání si ho v Centru hasičského hnutí na zámku v Přibyslavi převzala Věra Šťastná z SDH Nové Ransko a Karel Sysr st. z SDH Libice n/D.

„Zasloužilý hasič“ je výběrové vyznamenání, které se uděluje jen členům – hasičům, kteří svoji celoživotní prací přispěli k rozvoji dobrovolného hasičstva. Uděluje se zpravidla po 5 letech po udělení medaile Za mimořádné zásluhy při dodržení délky 35 let členství a dovršení 60 let věku. Titul uděluje výkonný výbor SH ČMS. Předání titulu probíhá v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi, při předání titulu je člen zapsán do Pamětní knihy Zasloužilých hasičů. Nositel titulu obdrží medaili, diplom a klopový odznak, titul se neuděluje opětovně a lze jej udělit in memoriam. Většina nositelů tohoto titulu přes svůj vysoký věk stále aktivně pracuje v různých funkcích ve sborech, okrscích, v OSH, KSH a v ústředních orgánech SH ČMS. Předáváním svých bohatých zkušeností napomáhají při plnění úkolů v požární ochraně.

Comments are closed.